H & M autoopravy - predaj s.r.o.
Autorizovaný predaj a servis Mitsubishi Motors


SUV kupé Mitsubishi Eclipse Cross získalo ocenenie Auto roka
„RJC Car of the Year 2019"

Tokio / Bratislava, 22. novembra 2018 - Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation oznámila, že na základe hodnotenia, ktoré prebehlo 13. novembra tohto roku, bolo SUV kupé Mitsubishi Eclipse Cross zvolené za auto roka v ankete "RJC Car of the Year 2019", ktorú organizuje združenie popredných japonských automobilových výskumníkov a novinárov - RJC (Automotive Researchers '& Journalists' Conference of Japan).

K zvoleniu Eclipse Cross za auto roka výbor RJC následne uviedol: "Eclipse Cross nie je len štýlovou fúziou atraktívneho kupé a kompaktného SUV, ale disponuje tiež skvelými jazdnými vlastnosťami na ceste ako aj dobre vyváženou dynamikou. To všetko vďaka unikátnemu pohonu 4x4 - Mitsubishi Super All-Wheel Control (S-AWC). Špičkové výkony dosahuje Eclipse Cross vďaka kombinácii novo vyvinutého benzínového motora s objemom 1.5 l, ktorý disponuje technológiou priameho a nepriameho vstrekovania a osemstupňovej prevodovky CVT s možnosťou manuálneho radenia."

Od roku 2007 je to vôbec po prvý krát, kedy bol komisiou RJC Car of the Year ocenený niektorý z modelov Mitsubishi Motors Corporation.

Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation to okomentovala: „Je to pre nás veľká česť zvíťaziť v ankete RJC Car of the Year 2019. Automobilka Mitsubishi Motors stavia zákazníka vždy na prvé miesto, čo je v súlade s jej firemnou filozofiou („Pochopenie potenciálu mobility vedie k vytváraniu pulzujúcej spoločnosti.")"

O RJC Car of the Year 2019
Eclipse Cross je v poradí 28. víťaz ankety RJC Car of the Year, ktorý bol zvolený členmi RJC z japonských modelov uvedených na domáci trh medzi 1. novembrom 2017 a 31. októbrom 2018. Pred finálnou voľbou 13. novembra komisia najskôr 1. novembra zvolila "6 najlepších modelov" z ktorých potom vyberala víťaza RJC Car of the Year 2019.

Mitsubishi Eclispe Cross
Mitsubishi Eclispe Cross
Mitsubishi Eclispe Cross